Meie Meedias

 

Pärnu Turu Jõululaat 2022, 10.detsember

Pärnu turul peeti laupäeval jõululaata ja mitu müüjat olid seks puhuks esmakordselt Pärnumaale kauplema tulnud.

Pärnakas Marit tuli laadale kindla sooviga osta kanepi-vaarikateed ja ka niisama uudistama. Ent enne kui ta teemüüjateni jõudis, jäi silma piparkoogimaitseline naps, mis mekkis nii hästi, et tuli ära osta. Napsiga kauples Lääne-Virumaalt Võhmuta mõisast suvepealinna laadale tulnud inglise pere, kes on Eestis elanud juba 13 aastat. Pereisa sõnutsi on tal plaan taaselustada viinaköök, nagu oli kunagi parunite aegu. Tõsi, praegu nad veel üksnes oma toodangu müügist ära ei ela, sest alustati üsna hiljuti. Eesti valiti uueks koduriigiks, sest siinne eluolu vääris usaldust. Pereema väitel oli Suurbritannias niisama turvaline kui Eestis praegu 1970ndatel, kui võis lapsed üksi õue lubada. Eestisse kolides oli pere üks laps kaheaastane, teine viiene ja kolmas sündimas. Laadal kaasas olnud pere keskmine tütar oligi see, kes vestlust  vestlust eesti keelde tõlkis. Temal on keel suus, sest ta käib siin eestikeelses koolis.
Loe edasi SIIT

 

Eestimaist maasikat turult leiab, kuid hind on veel kõbe

Täna valitses Pärnu turul tavapärasest erinev meeleolu: peeti jaanilaata, kus esile oli tõstetud käsitöökaup. Osa turulisi oli kogunenud kuulama ansamblit Väliharf. Muusika mürtsus ja külalised olid kehvast ilmast hoolimata heas tujus… 

HOMMIKUINTERVJUU: SIGVE VARIK + PÄRNU TURU JAANILAAT

Kuula SIIT

Raadio Elmaris – Pärnu Turu JAANILAAT 2022

Kuula klippi

Pärnu Postimees –

9. aprill 2022, 16:10

https://parnu.postimees.ee/7496967/turul-sai-suu-magusaks-ja-jala-tatsuma

Pärnu turg pidas täna meeleolukat sünnipäevapidu, sest kauplemiskoha taasloomisest möödub viis aastat.

Ostjaid oli muusikaga rõõmustama tulnud Ergo, kelle laulud nii mõnelgi puusa nõksuma võtsid. Samuti pakuti külastajatele sünnipäeva puhul tasuta kooki ja vahukooremuffineid.

Kui alguses tuli turulisi magusalaua juurde lausa meelitada, siis mida aeg edasi, seda kiiremini see maiustustest tühjenes ja muffineid toodi kastiga juurde. 

Pärnu Turg OÜ juhtaja Sigve Varik ütles, et võrreldes vahepealse ajaga, kui kehtisid eri piirangud, läheb turul praegu väga hästi. “Loodame, et peagi saabuv suvi toob veel rohkem külastajaid,” lausus ta. 

Varik nimetas, et tänavu on Pärnu turgu külastanud keskmiselt 52 000 inimest kuus, mullu samal ajal 50 000. Aprilli esimestel päevadel ületas turukülastajate päevane arv juba 2200. “Rahvast on hakanud turul rohkem käima,” märkis juhataja.

 

Loodame, et peagi saabuv suvi toob veel rohkem külastajaid.

Sigve Varik, Pärnu Turg OÜ juhtaja

Varik tõi ühe põhjusena esile, et valitsus kaotas koroonapiirangud. Pealegi käibki kevadel turul rohkem inimesi kui talvel. “Muidugi, meie kõrgaeg on juuni ja juuli, sest siis on maasikahooaeg,” tõdes juhataja. Näiteks käis mullu juulis turul üle 130 000 inimese. 

Kui veel umbes kolm aastat tagasi leidus turul palju tühja müügipinda, siis praegu valmistab Varikule rõõmu see, et kõik turuhoone kauplemispinnad on müüjatega täidetud. “Tihti käiakse küsimas, kas on vabu rendipindu. Saan öelda, et praegu ei ole,” teatas ta.  

9.aprill 2022 Pärnu Turu Sünnipäev!

09. Aprill pidas Pärnu Turg oma taasiseseisvumise 5 aasta sünnipäeva

TRE raadio intervjuu…. Kuula Siit